Zip Sox -Çorape kompresive

10.0021.00 (-52%)

In stock

  • A vuani nga – Ndjesia e lodhur dhe e rëndë e këmbëve, ënjtja e këmbëve, venat me variçe, pamjaftueshmëria venoze, sindroma post-trombotike, ulçera venoze e trajtuar, ulçera aktive venoze, limfedema, relaksohuni me Zip-Sox nuk do t’i keni këto me probleme!
  • ✔ Shpejtë dhe i përshtatshëm për tu kryer
  • ✔ Çlirimi nga dhimbja dhe ënjtja në këmbë!
  • ✔ Ndihmon në menaxhimin e kushteve mjekësore të tilla si venat me variçe
  • ✔ Mëngë e përsosur e kompresimit për udhëtime, sporte, punë ose shtëpi

10.0021.00 (-52%)

Përshkrim

😯 Lehtësim nga dhimbja dhe ënjtja në këmbë me ZipSocks – Çorape me kompresim dhe patent😯

  • Këto çorape ngjeshëse  lehtësojnë venat me variçe të moderuara deri në ato të rënda, ënjtjen e këmbëve, edemën dhe pamjaftueshmërinë venoze.👨‍⚕️Ndihmon në zvogëlimin e dhimbjes së muskujve dhe shpejtimin e rikuperimit nga këmbët e lodhura. E përsosur për infermiere, maternitet, shtatzëni, post-operacion ose puna e të cilave kërkon qëndrim në këmbë për orë të gjata.🏃

Më e përshtatshme  eshte për:

Gjyshërit – Ndihmoni në lehtësimin e dhimbjeve të këmbëve dhe menaxhimin e kushteve mjekësore të tilla si ënjtja e këmbëve, venat me variçe, limfoedema dhe ulcerat e këmbëve.
Nënat shtatzëna – Parandalon mpiksjen e gjakut në venat dhe zvogëlon rritjen e rrahjeve të zemrës si nënë ashtu edhe në fëmijë.
Udhëtarët – Ndihmon në lehtësimin e këmbëve të lodhura nëse udhëtoni 8 deri në 10 orë në të njëjtën kohë dhe nuk ka shumë mundësi të dilni nga rruga dhe të ecni përreth, mpiksjet e gjakut mund të formohen dhe të shkaktojnë pasoja shkatërruese mjekësore.
Ndërrimi 12-orësh i një infermiere- A kaloni kaq shumë kohë në këmbë gjatë ditës? A vëreni venat me variçe jo tërheqëse dhe venat merimangë? Fal atë dhimbje!


KARAKTERISTIKAT:

Zip Technology – lehtëson bartjen dhe shkarkimin dhe është i shpejtë dhe i lehtë për tu kryer.
Konstantim mjekesor – Siguron një përshtatje të rehatshme dhe parandalon rrotullimin e çorapeve. modeli i tij i endjes është formuluar posaçërisht për të thithur lagështi nga lëkura dhe për ta hequr atë shpejt.
Dizajni i gishtave të hapur – Për ventilim dhe rregullim të gjithanshëm të madhësisë së këmbës. Dizajni i gishtit të hapur është perfekt me këpucët tuaja të preferuara të gishtave të hapur.
Dizajn unik i thembrave – Dizajni unik i Y-Gore lejon një përshtatje dhe ndjesi më natyrore për thembrat tuaja.
Materiali – 75% najloni, 25% material elastik – Zonat e synuara të kompresimit ofrojnë nivele të ndryshme të mbështetjes nga të moderuara në ato tepër të ngurta. Ndihmoni në lehtësimin e dhimbjeve dhe shqetësimeve të shoqëruara me fashitit shputës.

  • Dizajni i rehatshëm është perfekt për udhëtime të gjata dhe ndihmon në lehtësimin e ënjtjes dhe mbajtjes së lëngjeve! Ditët e vuajtjeve nga këmbët e ënjtura dhe venat me variçe të dhimbshme kanë mbaruar. Tani mund të ndihmoni në lehtësimin e simptomave gjatë gjithë ditës, çdo ditë. Vetëm kurseni dhimbjen me çorape compression!

Dizajn pa gishterinj- përshtatet me çdo madhësi të këmbës dhe patenti rezistent në kapëse i bën këto çorape të lehta për tu vendosur dhe ngritur.

PERMASAT:

E vogël – e mesme:

Rreth kyçit të këmbës: 25-28 cm
Perimetri i viçit: Deri në 45 cm
Gjatësia: 33 cm

I madh – shume i madh:

Rreth kyçit të këmbës: 25-28 cm
Perimetri i viçit: Deri në 45 cm
Gjatësia: 36 cm

2Xl – 3XL:

Rreth kyçit të këmbës: 25-28 cm
Perimetri i viçit: Deri në 45 cm
Gjatësia: 38 cm

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vlersimet (0)

Be the first to review “Zip Sox -Çorape kompresive”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore

Zip Sox -Çorape kompresive

10.0021.00 (-52%)

Add to Cart