Tavat Kallëp për forma te tortëve prej çeliku inox me bazë të lëvizshme – set prej 3

12.0021.00 (-43%)

In stock

  • Tava Springform jo-ngjitëse ka një bazë montimi, kështu që lehtë dhe thjesht mund të transportoni, dekoroni dhe shërbeni kryeveprën tuaj të pjekur.
  • Një grup prej 3 tenxheresh në formë pranvere përfshin 3 forma të ndryshme të shkathtësisë.
  • Nëse dëshironi të bëni ndonjë lloj torte dhe dëshironi të keni tiganë me madhësi të ndryshme. Ky set panelesh pranvere do të jetë një zgjedhje perfekte.
  • Butoni në formë pranvere lejon lëshimin e lehtë të pastave dhe një mbyllje e fortë e rezistencës ndaj rrjedhjes parandalon rrëmujat.
  • Mund të përdoret në furrat me mikrovalë me mënyrën e konvekcionit. Madhësia: Zemra – 20 cm, Rrethi – 22 cm, Sheshi – 24 cm.

12.0021.00 (-43%)

Përshkrim

Kallëp pjekje  tortë me shumë forma

Pavarësisht nëse doni të piqni një herë në javë ose një herë në muaj, tava jonë për pjekje mund t’ju ndihmojë të shfrytëzoni sa më shumë pjatat tuaja të preferuara. Nga forma të rënda të tortave prej alumini te fletët e qëndrueshme, jo ngjitëse të biskotave për të gjitha qëllimet, ka diçka për të gjithë.
Mjetet e domosdoshme për pjekjen e ëmbëlsirave të njohura, të tilla si torta me djathë dhe ëmbëlsira, ky grup prej tre tiganësh në formë pranvere është po aq i dobishëm për kiki, ëmbëlsira të ngrira dhe më shumë.
Nëse dëshironi të bëni ndonjë lloj torte dhe dëshironi të keni tiganë me madhësi të ndryshme. Ky set panelesh pranvere do të jetë një zgjedhje perfekte.
Pjekja në këtë tigan është aq e lehtë, sa do të pyesni veten se si keni pjekur ndonjëherë pa të. Kur krijimi juaj i shijshëm të jetë pjekur në përsosmëri, thjesht tërhiqni kapakun për të lëvizur anët nga fundi i tiganit, duke e lënë tortën ose byrekun të paprekur.

 

Ndeshje perfekte për pjekje

Grupi prej 3 mjetesh për formën e pranverës përfshin 3 forma të ndryshme për shkathtësi. Madhësia: Diametri katror – 26, rrethi – 24, dhe zemra – 22 cm dhe lartësia 7 cm.
Tava Springform jo-ngjitëse ka një bazë montimi, kështu që lehtë dhe thjesht mund të transportoni, dekoroni dhe shërbeni kryeveprën tuaj të pjekur.
E përsosur për pjekjen e ëmbëlsirave me tre shtresa, ëmbëlsirave, ëmbëlsirave për kafe, picave, ëmbëlsirave të ngrira dhe më shumë.
E përsosur për argëtim në shkollë, festa, ditëlindje, Krishtlindje, dasma dhe më shumë.

 

Tava alumini të rënda

Ndërtimi i madh i matësit siguron qëndrueshmëri afatgjatë dhe lejon ngrohje madje edhe në mënyrë që ushqimi të gatuhet plotësisht.
Merrni copa nga furra jonë standarde e aluminit ose bëni pjekjen edhe më argëtuese me ndonjë nga tiganët me shumë forma në koleksion.
Alumini i pa garazit i garantuar me fund të lëvizshëm nxehet në mënyrë të barabartë dhe siguron lëshimin e shpejtë dhe pa mundim të mallrave të pjekura të paprekura.
Butoni në formë pranvere lejon lëshimin e lehtë të pastave dhe një mbyllje e fortë e rezistencës ndaj rrjedhjes parandalon rrëmujat.

PERDORIMI DHE SUGJERIMI

Para se të përdorni setin tuaj të ri të ëmbëlsirave për herë të parë, lani të gjitha pjesët në set në ujë me sapun dhe pije.
Shënim! Mos vendosni një tigan të zbrazët në furrë.
Vini re! Thjesht lani duart. Zgjidhni mjete të buta dhe një detergjent të butë gjatë pastrimit për të mbrojtur veshjen jo ngjitëse.
Shmangni mjetet e mprehta dhe të përafërta për kruarjen e tiganit.
Këto tigan Springform nuk kanë për qëllim të jenë të papërshkueshëm nga uji. Gjithçka më e hollë se brumi i tortës do të kullojë nga fundi.

Përdorni:

► Para se të përdorni setin tuaj të ri të ëmbëlsirave për herë të parë, lani të gjitha pjesët në set në ujë me sapun dhe pije.
Pranvera Këto tigan me Springform nuk kanë për qëllim të jenë të papërshkueshëm nga uji. Gjithçka më e hollë se brumi i tortës do të kullojë nga fundi.

► Kur përdorni një tigan të mbushur me pranverë si një tabaka ruajtjeje në frigorifer për të mbajtur ëmbëlsira të freskëta dhe të freskëta para se ta dekoroni, mund ta mbuloni me letër varaku ose letër.
Dhurata perfekte për një furrtar.
► Ata janë rreshtuar për tu ruajtur, janë të sigurta në frigorifer dhe frigorifer dhe pastrohen shumë lehtë.

→ Njoftim! Thjesht lani duart. Zgjidhni mjete të buta dhe detergjent të butë gjatë pastrimit për t’u mbrojtur nga veshja jo ngjitëse.

Microwave safe :

Removable bottom & quick release design :

Non-stick aluminium pan :

Different cake mould :

Mikrovalë e sigurt:

Kallep ëmbëlsirash, materiale me cilësi të lartë. Tava e tortës është bërë nga materiali i fortë çeliku karboni me një shtresë jo-toksike jo-ngjitëse. Pa BPA dhe mikrovalë të sigurt.

Dizajni i poshtëm i lëvizshëm dhe lëshimi i shpejtë:

Butoni në formë pranvere lejon lëshimin e lehtë të pastave dhe një mbyllje e ngushtë e rezistencës ndaj rrjedhjes parandalon rrëmujën.

Tigan alumini jo-ngjitës:

Ky set tavash jo ngjitëse ka një konstruksion alumini për ngrohje dhe pjekje të barabartë. Ato janë rreshtuar për tu ruajtur, janë të sigurta në frigorifer dhe frigorifer dhe pastrohen shumë lehtë.

Forma të ndryshme torte:

 

→ Torta mund të bëhet në forma të ndryshme, ju mund të bëheni një furrtar profesionist në shtëpi me këto forma unike tortash.
Ky set ju ofron 3 forma të ndryshme Zemra, Rrethi dhe Sheshi për një larmi pjekjeje. Cilësi e rrumbullakët e ngjitjes çeliku karboni që nuk ngjitet. Klip me shkarkim të shpejtë me detyrë të rëndë për heqjen e lehtë të produktit dhe pastrimin e lehtë.
Kompjuter Ky komplet duhet të jetë për çdo furrtar që lehtëson pjekjen në fund. Ndërtimi i qëndrueshëm i karbonit jo-ngjitës lehtëson ruajtjen dhe pastrimin.

Vlersimet (0)

Be the first to review “Tavat Kallëp për forma te tortëve prej çeliku inox me bazë të lëvizshme – set prej 3”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore

Tavat Kallëp për forma te tortëve prej çeliku inox me bazë të lëvizshme - set prej 3

12.0021.00 (-43%)

Add to Cart