Përshtatës i rripit të sigurimit të makinës për gratë shtatzëna

20.0042.00 (-52%)

In stock

20.0042.00 (-52%)

Përshkrim

MIJRA NENA SHTATZAN DHE FEMIJT ​​E TYRE TE PALINDUR MBYTEN NGA Aksidentet e Makinave Cdo vit!

 

 • Rreth 170,000 gra shtatzëna përfshihen në aksidente rrugore çdo vit vetëm në Shtetet e Bashkuara
  Deri në 5,000 humbje të fetusit rezultojnë nga aksidentet rrugore çdo vit

 

 • Rripat konvencionale mund të jenë një rrezik potencial për nënën shtatzënë dhe foshnjën e saj. Në rast aksidenti, forca e ngjeshjes në barkun tuaj nga rripi do të jetë e dëmshme për foshnjën e palindur në ju. Rripi i sigurimit në formën e tij origjinale në fakt bën më shumë dëm sesa dobi. Thuaj JO për të vënë veten dhe fëmijën tuaj në rrezik.
 • Me gratë shtatzëna në mendje, ekipi ynë ka dalë me një produkt revolucionar që do të zgjidhë problemin tuaj. E bërë nga nënat, për nënat e ardhshme.
 • Një përshtatës i rripit të sigurimit e ridrejton rripin e sigurimit larg barkut, duke e lidhur atë në këmbë (jo përmes barkut të poshtëm, ku mund të dëmtojë foshnjën tuaj të palindur). Eliminon rrezikun e presionit në bark në rast frenimi të papritur ose aksidentesh.

 

 • Veshja e rripit gjatë shtatzënisë është jashtëzakonisht e pakëndshme për gratë shtatzëna. Stresi në bark mund të jetë i pashëndetshëm për foshnjën, për të mos përmendur sikletin që ju shkakton. Ndërsa përdorni Belt Belt tona, rripi i sigurimit nuk shtyp vazhdimisht në stomakun tuaj, gjë që e bën udhëtimin tuaj gjithashtu shumë më të rehatshëm. Mund të përdoret gjithashtu nga njerëzit me obezitet në bark, operacione post-abdominale dhe pas operacionit cezarian. Ajo parandalon që rripi të ushtrojë presion mbi plagët dhe prerjet e dhimbshme, duke lejuar që plaga e barkut të shërohet siç duhet.

 

 

PERFITIMET KRYESORE

 • BellyBelts të sigurt dhe të rehatshëm вува vendos rripin mbi këmbë në vend të barkut. Kjo eliminon sikletin e rritjes së barkut. Kjo i lejon shoferët shtatzënë të përqëndrohen në rrugë, si dhe udhëtarët shtatzënë të ngasin më komod dhe më të sigurt.
 • Trajtojeni veten me paqen e mendjes Me të ardhmen e sigurisë të përshtatësit BellyBelts, do të keni paqe mendore duke ditur që foshnja juaj nuk do të duhet të përjetojë komplikime për shkak të një dëmtimi të rripit. Padyshim, siguria e foshnjës tuaj dhe qetësia mendore vlen sa vlera e plotë e parave tuaja.
 • Sillni rehati me besim Jo vetëm që siguron siguri shtesë për fëmijën tuaj të palindur, por gjithashtu siguron rehati, jo vetëm për gratë shtatzëna, por edhe për nënat pas lindjes, pacientët që i nënshtrohen barkut dhe të ngjashme. Plus, është projektuar gjithashtu në një mënyrë që nuk është ndërhyrës për udhëtarët e tjerë që duan të përdorin një rrip standard. Ju nuk keni nevojë të hiqni përshtatësin e rripit, dhe pasagjerët / shoferët as nuk do ta vënë re atë.
 • Një foshnjë me madhësinë e një Brezi Belly ™ mund të lidhet fort me një sedilje makine, nuk është e lëvizshme, dhe pavarësisht nga madhësia juaj, funksionon!
 • I përsosur për shërim Çdokush që sapo i është nënshtruar një operacioni në bark, kirurgjisë abdominale ose një prerje cezariane do të jetë në gjendje të shërohet siç duhet pa rrip për të dëmtuar plagën.
 • Rripat Belly.Mund të lidhen lehtësisht me një sedilje makine për të ruajtur komoditetin e nënës dhe foshnjës, pa kompromentuar sigurinë në rrugë. Përshtatet për përshtatje të sigurt të sediljeve dhe sediljeve të të gjitha formave dhe madhësive.

INSTALIM I LEHT

1) Rrëshqisni përshtatësin e rripit midis sediljes së makinës tuaj dhe mbështetëses së shpinës. Sigurohuni që rripi të mos jetë i shtrembëruar ose i ngatërruar.

2) Rrëshqisni rripin e përshtatësit përmes vrimës së poshtme të kyçjes.

3) Rrëshqisni rripin e përshtatësit mbrapa përmes vrimës së sipërme.

4) Rrëshqisni rripin e përshtatësit përmes vrimës së poshtme dhe shtrëngojeni mirë.

* Mohim: Pajisja BellyBelts ️ ️ nuk garanton karakteristika të rritura të sigurisë në rast aksidenti. Ju lutemi përdorni këtë produkt me praktikat më të mira të drejtimit dhe në përputhje me ligjet tuaja lokale

Reviews (0)

Be the first to review “Përshtatës i rripit të sigurimit të makinës për gratë shtatzëna”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore

Përshtatës i rripit të sigurimit të makinës për gratë shtatzëna

20.0042.00 (-52%)

Add to Cart