Mbështetja e gjunjëve, patella

7.0015.00 (-53%)

In stock

  • Model i cilësisë (i ajruesme pore i butë, i qëndrueshëm): Jashtë, përdor një pëlhurë unike të shpuar dhe poroze, të shkëlqyeshme për frymëmarrje.
  • PROJEKTIMI SUPERIOR: Bërë nga cilësi të lartë dhe neoprenë e butë dhe tub gome elastik dy herë më i fortë, duke ndihmuar në mbështetjen dhe sigurimin e pateles, si dhe në përmirësimin e thithjes së goditjeve, rezistencës në shtypje dhe rezistencës ndaj ndikimit. Merr frymë, nuk irriton dhe thith djersën.
  • Ky rrip gjuri eshte shum i rehatshëm, pasi i gjithë gjuri është i lirë në mes, por mbështetet bukur sipër dhe poshtë kapakut të gjurit. Shumë më efikase. mund të marrë frymë, nuk irriton dhe thith. I rregullueshëm për të siguruar shtypje adekuate të fortë të gjurit, lehtësimin e dhimbjeve dhe qëndrimin e sigurt, por nuk ndikon në fleksibilitetin tuaj.

7.0015.00 (-53%)

Përshkrim

xtrac

injury GIF

Kur lëndoheni, ne jemi këtu për t’ju ofruar mbështetjen që ju nevojitet për të shpejtuar shërimin tuaj.

Kur jeni të shëndetshëm, ne jemi këtu për t’ju siguruar mjete për ta mbajtur trupin tuaj fleksibël dhe të fortë.

Mbështetja e gjurit

Patella është krijuar për të lehtësuar simptomat e:

Tendoniti patellar dhe quadriceps

Kondromalacia

Dhimbje femorale e patellës

Çrregullimet e monitorimit të patellës

Mbështetja e gjurit siguron ngjeshje direkt në tetivën e patellës dhe quadriceps.

Jastëkët e kompresimit EVA ndihmojnë në stabilizimin e pateles (kapakun e gjurit) duke përmirësuar ndjekjen.

Bërë nga materiale me cilësi të lartë për të përmirësuar komoditetin dhe qëndrueshmërinë.

 

comfort

on the go

velcro

open

Qëlluar për rehati

Jastëkët e kompresimit EVA ofrojnë kompresim të rehatshëm.

Në lëvizje

i dizenjuar për t’u veshur gjatë ecjes ose vrapimit për të lehtësuar dhimbjen ndërsa jeni aktiv

Niveli i ngjeshjes së personalizuar

Sheshet e brendshme velcro lejojnë përdoruesin të bashkojë shirita të dyfishtë.

Përdoruesi pastaj merr shtrirje shtesë në nivelin e dëshiruar të kompresimit para se të shtojë një rrip përfundimtar të velcro.

Dizajn i hapur

Velcro i bashkëngjitet modelit të hapur të gjurit për rregullim më të lehtë të kompresimit.

Vlersimet (0)

Be the first to review “Mbështetja e gjunjëve, patella”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore

Mbështetja e gjunjëve, patella

7.0015.00 (-53%)

Add to Cart