Kupa Dixhitale me peshore

20.0037.00 (-46%)

In stock

20.0037.00 (-46%)

Përshkrim

Nëse nuk e keni këtë kupe në kuzhinën tuaj … vërtet ju ka munguar!

 

Ne të gjithë e dimë se gatimi është një shkencë, dhe shkenca kërkon matje të sakta. Shumicën e kohës, ne mbështetemi në gota të mira matëse të modës së vjetër për të përfunduar punën, por vetëm matja sipas vëllimit mund të japë rezultate të ndryshme.

 

 

E mahnitshme se sa receta të ndryshme mund të ndikojnë në sasi të vogla përbërësish. Një peshore kuzhine mund të bëjë të gjithë ndryshimin në gatimin dhe përgatitjen e ushqimit tuaj. Një filxhan miell (i cili duhet të peshojë 300 gram) mund të ndryshojë me një gram ose më shumë në varësi të mënyrës se si e matni veten në ato gota klasike.

Nuk ka nevojë të shqetësoheni për konvertimin e duhur nëse përdorni një recetë në gram ose mililitra. Këto peshore do të shndërrojnë matjet nga gram dhe mililitra në ons (ose anasjelltas) dhe kështu me radhë për ju.

Në vend që të mbështeteni në një filxhan matës, është mirë të peshoni veten me një peshore dixhitale. Kjo do t’ju japë masën më të saktë që do të sigurojë rezultatin më të mirë të mundshëm.

 

 

Karakteristikat:

 

Shumë funksion: Shkallë elektronike / filxhan matës / termometër / kohëmatës numërimi, njësi matëse: g – ml – oz – filxhan – ct – lb.

Shkalla: Kapaciteti është 2.2lb (1kg) dhe gota matëse: 20oz (600ml) max me linja matëse: 2oz, 4oz, 6oz, 8oz, 10oz, 12oz, 14oz, 16oz, 18oz, 20oz. (100ml, 200ml, 300ml, 400ml, 500ml, 600ml)

Funksionet: Tare, shndërrimi i njësisë, matja e peshës, kupa matëse, numërimi mbrapsht, termometër.

Dizajni i lëvizshëm e bën atë të kursyer hapësirë, të lehtë për tu ruajtur dhe mbajtur; Bërë nga komponenti elektronik nga një kompjuter i lartë + ABS +.

E përkryer për matjen, pjekjen, humbjen e peshës së çajit nga gjethet, peshimin e kafesë dhe qumështit, peshimin e erëzave, peshimin e materialeve medicinale.

 

Specifikimet

 

Materiali: kompjuter
Ngjyra: e kuqe, e zezë, jeshile

Gama e matjes së peshës: 0 – 2.2lb (1kg)
Kapaciteti i vëllimit: 20oz (600ml)
Gama e matjes së temperaturës: 0-40

 

Paketa Përfshin:

1 x filxhan matës i kuzhinës dixhitale

Vlersimet (0)

Be the first to review “Kupa Dixhitale me peshore”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore

Kupa Dixhitale me peshore

20.0037.00 (-46%)

Add to Cart