Duart e lumtura – Doreza magnetike për kyçin e dorës

13.0030.00 (-57%)

Ska në magazin

13.0030.00 (-57%)

Përshkrim

JO më gjatë Dhimbje të përbashkët, ënjtje dhe ngurtësi në duart tuaja!

Thuaj lamtumirë dhimbjes së plasaritjes, mpirjes dhe ndjesisë së shpimit në duar të shkaktuara nga artriti, fibromialgjia dhe sindroma e tunelit kyçit të dorës. Dorezat tona të terapisë magnetike janë krijuar për të mbrojtur kyçin dhe gishtin tuaj të madh.

VOTUAR PER PRODUKTIN ME TE MIRE SHENDETESOR, në 2021

Reduktimi i menjëhershëm i dhimbjes për arrititin e dorës

Kyçi juaj përbëhet nga nyje shumë të vogla, dhe inflamacioni në këto zona mund të jetë një shenjë e artritit.

Ky mbajtës i kyçit të dorës dhe gishtit të madh mbështet artikulacionin në pjesën e poshtme të gishtit të madh, si dhe nyjën e shalës midis gishtit të madh dhe gishtit tregues, duke ndihmuar në lehtësimin e dhimbjeve nga ndrydhjet e kyçit të këmbës, tunelit kyçit të dorës dhe artritit. Lehtësoni sindromën e tunelit kyçit të dorës me këtë mbështetje dore magnetike dhe gishtit të madh!

KOMPRESION të përsosur në kyçin tuaj dhe shtrëngoni muskujt!

PERFITIMET

✅MATERIAL GEL PER DEPARTAMENTIN MJEKSOR – Bërë nga materiali i butë mjekësor që është shumë i lehtë dhe i rehatshëm, jo ​​toksik, i papërshkueshëm nga uji dhe pa erë.

✅Terapia magnetike – Me magnet të integruar, mbron njollat ​​e dhimbshme në gishtin e madh. Gëzoni lehtësimin qetësues të dhimbjeve të muskujve dhe nyjeve me këto rrathë mbështetës. Projektuar të jenë shumë të ngushtë, ato janë ideale për njerëzit që vuajnë nga artriti, reumatizma ose dhimbje të përgjithshme të krahut.

✅KOMFORTI DITOR –  i lehtë, kështu që ju mund të vazhdoni të bëni aktivitetet tuaja të përditshme! Mund t’i vishni ndërsa lani duart, dërgoni mesazhe, madje edhe duke fjetur.

✅ Materiali i tij xhel i qëndrueshëm dhe i zgjatur është ideal për të gjithë, burra dhe gra. Korrespondon me madhësinë e perimetrit të kyçit nga 5,9 “në 7” / 15 deri në 18 cm.

✅ LEHTE per te pastruar dhe ricikluar – Thjesht lani ato me sapun të butë, pije tërësisht me ujë dhe ajër të thatë, dhe ato do të jenë po aq të reja. Mund të riciklohen.

SI PUNON
Ky mbajtës i kyçit të dorës dhe gishtit të madh stimulon pikat refleks të dorës tuaj. Masazhon pikat e tensionit për të lehtësuar dhimbjet nga tendosja e kyçeve, tuneli i kyçit të dorës dhe artritit.

Me qarkullim të shtuar pas trajtimit me refleksologji magnetike, ndihmon në nxitjen e metabolizmit në mënyrë që të relaksohen nyjet dhe të rregullojnë sistemin nervor.

SPECIFIKIMET:

Materiali: silikoni
Madhësia: 13.6cm x 7.0cm

PAKETA PRFshin:

1 x Duart e lumtura ™ – Doreza magnetike për kyçin e dorës

Vlersimet (0)

Be the first to review “Duart e lumtura – Doreza magnetike për kyçin e dorës”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore

Duart e lumtura - Doreza magnetike për kyçin e dorës

13.0030.00 (-57%)