Out of stock

Përshkrim

Në qoftë se nuk jeni duke jetuar një mënyrë jetese me humbje zero, gjithmonë ka vend për përmirësim kur bëhet fjalë për t’u kujdesur për planetin.

Ndërsa ideja abstrakte e zvogëlimit të mbeturinave mund të jetë mbizotëruese, është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar në komoditetin e shtëpisë tuaj.

Më e mira që mund të bësh është, e di që tingëllon klishe, por ndryshimet e vogla bëjnë një ndryshim të madh. Ju nuk keni pse të bëni një jetë 100% pa plastikë brenda natës, por ndryshimet e vogla, të tilla si zhvendosja e qeseve të kanavacës në vend të plastikës ose një përpjekje e përbashkët për të ricikluar kanaçe dhe shishe, mund të bëjnë një ndryshim të madh në asgjësimin tuaj të mbeturinave. Por një gjë është e qartë.

Ne duhet të veprojmë tani!

Plehra në një plazh me rërë që tregon një problem me ndotjen e mjedisit

 

Pse vendosëm të hapim një dyqan pa plastikë?

Plastikat e disponueshme paraqesin një kërcënim të madh për natyrën, shëndetin tonë dhe mjedisin. Ne kemi parë shkatërrimin që shkakton në jetën e egër, dietë dhe ujë. Nuk kalon një ditë që ju të ecni në rrugë dhe të shihni një sasi të tepërt të mbështjelljes plastike. Ne jetojmë në një kulturë të hedhjes dhe është shqetësuese për të parë.

Unë nuk do të flas për të qenë vegan këtu, por … A e keni parë tashmë “Piraterinë” e Netflix? Nëse jo, këtu është një produkt i ri vetëm për ju! Çdo veprim është i rëndësishëm. Kjo është arsyeja pse ne përpiqemi të japim pjesën tonë.

Dyqani ynë është vetëm një pjesë e vogël e enigmës. Ka shumë dyqane pa plastikë ne te gjithë botën, dhe secili prej tyre është një frymëzim. Ka njerëz që protestojnë në rrugë, njerëz që mbushin eko-tulla, njerëz që përpiqen të rrisin vetëdijen për emergjencat e ndotjes plastike dhe më shumë.

Ne hapëm një dyqan sepse nuk jemi vetëm dhe shumë ndajnë të njëjtin vizion

Përshkrim i produktit:

  • Një alternativë e shkëlqyeshme për peshqirët e letrës që ju ndihmojnë të zvogëloni mbeturinat – do t’ju pëlqejnë këto peshqirë letre që nuk lahen pa zbardhues, miqësor me mjedisin, alternativë zero e mbeturinave për një peshqir letre të rregullt që mund të zgjasë me vite! Ndryshe nga peshqirët e tjerë të letrës, peshqirët e letrës biodegradues të Thriving World thithin derdhjet dhe përzihen shumë më lehtë …. Dhe më e mira? Ju thjesht mund t’i lani dhe t’i përdorni përsëri dhe përsëri!
  • Ato vijnë në dizajne të ftohta, janë 100% pambuk organik dhe janë të shtypura në ngjyra miqësore me mjedisin. Gjithashtu, për shkak se janë bërë duke përdorur fije pambuku organik, ato janë plotësisht të biodegradueshme, kështu që kur të mbarojnë jetën e tyre, thjesht mund t’i hidhni në koshin e plehrave ose t’i varrosni në kopsht!
  • Për shumë qëllime dhe super thithëse ju kursejnë kohë dhe para – ato lahen në makinë, thahen shpejt dhe do të zëvendësojnë shumë pajisje shtëpiake për pastrim dhe kuzhinë. Projektuar për të punuar shumë dhe masivisht do të përmirësojë thithjen më të përdorur dhe të larë! Pambuku organik është i trashë dhe i fortë dhe nuk lë asnjë mision pastrimi të papërfunduar! Peshqirët prej letre të kuzhinës nuk kanë cilësinë për të trajtuar vërtet ato drama tipike shtëpiake! Mirësevini në zgjidhje!
  • Pambuk organik super i butë jo i zbardhur i cilësisë më të lartë – peshqirët prej letre natyral pa erë janë një alternativë e ligjshme për një leckë të qëndrueshme! . Ato prodhohen sipas standardeve më të larta, duke ruajtur funksionimin e kërkuar në peshqirët e kuzhinës që mund të lahen. Jetesë e thjeshtë e qëndrueshme, e bërë me dashuri!
  • Vlen të paketosh rroba të mëdha, më pak udhëtime në dyqane – pako prej 10 peshqirësh letre ose Pëlhurat janë afërsisht 25 cm x 25 cm. Pse të mos i përdorni si peceta! Në fakt, këto peshqirë letre të ricikluar kanë shumë përdorime. Qoftë pastrimi i familjes pas një vakti të zënë në darkë apo thjesht tharja e diçkaje në tryezë! Ne ju mbuluam! Një alternativë ndaj peshqirëve të letrës është këtu për ta bërë jetën tuaj më të lehtë.
  • Raundi ekologjik dhe super i zhdërvjellët në shtëpi – Pëlhura pastruese të ripërdorshme të botës janë mjeti perfekt për të gjitha gjërat që zgjidhen zakonisht duke përdorur peshqirë dhe pëlhura jo miqësore me mjedisin! Këto peshqirë të mëdhenj lejojnë përdorimin e lehtë të tharjes, larjes, heqjes së rrëmujave. Ato janë të dizajnuara për të zgjatur, prandaj arsyeja që ato lahen në makinë dhe vendosen përgjithmonë së bashku me buzë të dhëmbëzuara me kujdes!

Reviews (0)

Be the first to review “”

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Reviews

There are no reviews yet.

Menuja Kryesore